Grafika informująca o konkursie

Dwa dni dobrej zabawy w rockowym klimacie i jeszcze większy rozmach – tak można opisać Rockową Noc 2022 – festiwal, który mocno wpisał się w kalendarz rzeszowskich imprez muzycznych i co roku przyciąga prawdziwe tłumy fanów mocniejszych brzmień. Podczas wydarzenia będzie można usłyszeć prawdziwych profesjonalistów, w tym kapele, które koncertują także poza granicami naszego kraju.  Obok nich na jednej scenie pojawią się młode zespoły u progu swojej kariery muzycznej. Właśnie ruszył nabór zgłoszeń do przeglądu konkursowego podczas Rockowej Nocy.

W konkursie mogą wziąć udział kapele, które nie posiadają kontraktu z wytwórniami fonograficznymi. Zgłoszenie polega na wysłaniu na adres sekretariat@estrada.rzeszow.pl w terminie do końca lipca 2022 wypełnionego formularza konkursowego dostępnego na stronie http://rockowanoc.pl/konkurs/ wraz z dwoma utworami własnego autorstwa. O udziale w festiwalowym przeglądzie decyduje jury konkursowe, które o swojej decyzji poinformuje zespoły w terminie do 16 sierpnia 2022.

Uczestnicy konkursu zaprezentują się w przeglądzie na Rockowej Nocy 27 sierpnia 2022, podczas którego zagrają dwa własne utwory i jeden utwór T. Nalepy lub zespołu Breakout. Ten ostatni jest obowiązkowy nieprzypadkowo – laureat otrzyma statuetkę T. Nalepy, nagrodę pieniężną w wysokości 3000 zł i 36 godzin nagrań z realizatorem dźwięku w profesjonalnym Estrada Studio. Zwycięzca zagra ten swój koncert podczas drugiego dnia festiwalu. Estrada Rzeszowska przewiduje też nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub Breakout. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest tutaj: http://rockowanoc.pl/konkurs/.