R 4

„Pochodzimy z Rzeszowa i okolic. Łączny nas miłość i pasja do dźwięków. Każdy z nas słucha różnej muzyki, od rocka, folku, bluesa po jazz, muzykę tradycyjną i klasyczną. Wypadkową tego wszystkiego jest właśnie nasza twórczość, w której ciągle odkrywamy nieodkryte jeszcze obszary.

Przez kilka lat naszej działalności, braliśmy udział w wielu z najważniejszych przeglądach bluesowych w Polsce, na których doceniono nas za wszechstronność m.in. na :

 • Ścinawski Blues nad Odrą 2018 – III miejsce, wyróżnienie dla klawiszowca
 • Łomża Blues Rock Festival 2017 – I miejsce
 • Imielin Blues Festival 2017 – II miejsce
 • Blues nad Bobrem 2017 – wyróżnienie dla gitarzysty, harmonijkarza, klawiszowca
 • Pulavian Blues Festival 2017 – wyróżnienie
 • Otwock Blues Bazar 2017 – finaliści
 • Kraśnik Blues Meeting 2016 – wyróżnienie
 • Galicja Blues Festival 2015/2016/2017 – finaliści”

 

Skład zespołu:

 • Marcin Iżela – lider, wokal, gitara
 • Wojciech Bassara – gitara
 • Michał Szmigielski – instrumenty klawiszowe
 • Andrzej Zając – harmonijka ustna
 • Stefan Ryszkowski – gitara basowa
 • Sławomir Mikluszka – perkusja

 

Kilka pytań do zespołu:

 

Jak zaczęła się wasza historia?

Spotkaliśmy się w 2013 roku w różnych sytuacjach. Jedni z nas mniej lub bardziej przypadkowo, niektórzy z ogłoszenia inni z polecenia, jeszcze inni w ramach koleżeńskiej znajomości trwającej od lat. Skład zespołu nieco zmieniał się. Grali z nami nie od początku  Michalina Mielczarek gitarzystka i wokalistka, a także do niedawna Darek Pożarycki basista. Od pewnego czasu gramy w powyższym składzie i ciągle szukamy nowych inspiracji muzycznych. Wzbogacamy utwory o własne doświadczenia i odczucia, co pozwala na tworzenie coraz to nowszych, bardziej oryginalnych utworów, w których słychać dusze muzyków .

 

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Początkowo miało to być „Bez perspektyw”. W związku z tym, iż poruszamy się w okolicach bluesa, w 2013 roku w momencie oficjalnego powstania zespołu zdecydowaliśmy się na Blues Perspective Band, jednakże skład zespołu i wizje muzyczne zmieniały się w czasie, zapadła decyzja o zmianie nazwy na Perspective Band nieograniczające nas w swojej nazwie do jednego gatunku muzycznego.

Wasze inspiracje muzyczne?

Muzyka rockowa lat 60. i 70. (m.in. The Doors, Deep Purple, Led Zeppelin, Pink Floyd, The Rolling Stones, ZZ Top), muzyka bluesowa (m.in. B.B. King, Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton, Muddy Waters, Gary Moore, Little Walter).

Jak sami definiujecie swoją muzykę?

Nasza twórczość jest mieszanką bluesowej harmonii i rockowego zacięcia. Całość charakteryzuje się sporym udziałem dialogów gitary elektrycznej, harmonijki ustnej i instrumentów klawiszowych.

Jakie macie plany na przyszłość?

Muzyka daje nam spokój i jest odskocznią od ciężkich czasów, dlatego chcemy tę pozytywną energię przekazać innym. Zależy nam na jak najszerszym odbiorze.  Chcemy się ciągle rozwijać muzycznie, tworzyć, koncertować. Muzyka to nasza pasja i pragniemy się dzielić każdym jej szczegółem.  W ostatnim czasie nagraliśmy w studio kilka nowych utworów wraz z teledyskami. Mamy nadzieję, że ciąg dalszy nastąpi, a to co tworzymy będzie dawać także innym radość. Najbliższe plany to promocja nowych utworów, ale też przede wszystkim próby i kolejne podejście do studia, tworzenie kolejnych odzwierciedleń tego co nam w sercu i duszy gra. Czekamy z niecierpliwością na nagrywanie nowych piosenek. Bardzo chcielibyśmy, aby owoc naszych starań powstał na przełomie 2021 i 2022 roku skupiając całość w płytę studyjną.

Największe muzyczne marzenie?

Czerpać niekończąca się przyjemność z grania i przekazywać tę pozytywną energię niezliczonej rzeszy słuchaczy i miłośników bluesa i rocka.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Jeśli to co robimy podoba Wam się, chcecie zaczerpnąć nieco interpretacji i zapomnieć o otaczającym świecie zapraszamy na koncert. Sami także twórzcie to co kochacie i nie bójcie się tego wyrażać w muzyce. Pokażcie wszystkim, że mimo ciężkich, da się robić to co się kocha, dzielcie się tym dobrem tak jak my.

 

Więcej o zespole znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/bluesperspective

https://perspectiveband.pl/