Kilku gości znających się od lat, chcących kreatywnie spędzić czas. Robimy to co lubimy, dla zabawy i bez zbędnego ciśnienia.

Skład zespołu:             

Kamil Fila  – gitara

Marcin Pomorski – Wokal

Jakub Bandura – perkusja

Piotr Potępa – bas

Jak zaczęła się wasza historia?

Przygodę zaczęliśmy gdzieś w 2016 roku. Po przeprowadzce do Rzeszowa i ogarnięciu, że wszyscy jesteśmy w jednym miejscu. Stwierdziliśmy z Kamilem, że można spróbować coś razem pograć. Najpierw do zespołu dołączył Kuba, który uraczył nas zacną podwójną stopą  a zaraz po nim do ekipy ściągnęliśmy Piotrka. Od samego początku miało to być połączenie elementów rapu z ciężką muzyką. Potem wszystko toczyło się własnym tempem. Zaliczyliśmy trochę przeglądów. Pograliśmy tu i tam i tak doszliśmy tu gdzie jesteśmy teraz.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Tajemnica lasu, która nigdy nie ujrzy światła dziennego. Może wyglądać  na skomplikowany skrót  z ukrytym przekazem, jednak po rozwinięciu znaczenie jest dość prozaiczne.

Wasze inspiracje muzyczne?

Głownie cięższe brzmienia lat 90. Trochę rapcore, trochę nu metal czasem polecimy nawet ciężkim bluesem, ogólnie mieszanka. Jeśli chodzi o rodzime grupy, ponoć brzmimy trochę jak Illusion ale nie było to zamierzone.

Jak sami definiujecie swoją muzykę?

Mocne połączenie cięższych brzmień, rytmiki i mocnego wokalu. Niekoniecznie do tupania nóżką w niedzielne popołudnie. Mówiąc wprost nie jest to muzyka „radiowa”. Skupiamy się raczej na tym aby stworzyć coś z czego sami będziemy się cieszyć i czego granie sprawi nam przyjemność.

Jakie macie plany na przyszłość?

Aktualnie chcemy nagrać nowy materiał. Od ostatniej  płyty „Klucznik”, którą wydaliśmy w formie elektronicznej minęło już trochę czasu. Chcemy poeksperymentować z nowym brzmieniem i sprawdzić co jeszcze możemy z siebie nawzajem wykrzesać.

Największe muzyczne marzenie?

Żeby Pioter nie spóźniał się na próby. Tak, to chyba największe marzenie pozostałej trójki.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Jeśli nie lubicie melodii, chcecie trochę poszaleć pod sceną i nie do końca wiedzieć co się dzieje,  nasz koncert jest właśnie dla was.

Więcej o zespole znajdziecie tutaj: (https://www.facebook.com/P.PiG.band)

https://www.youtube.com/channel/UCc59H9kxEvIDP3iqquunV2A