Need More Clouds to tarnowska grupa rockowa powstała na początku 2013 roku. Młodzi muzycy (wtedy 12-13 letni) od początku postawili sobie za cel tworzenie własnego materiału. W styczniu 2014r grupa weszła do studia by nagrać swój pierwszy autorski utwór pt. „Granades behind flanges”, do którego nakręcili także teledysk. W lipcu 2015 zespół zagrał na Scenie pod Spichlerzem Polskiego Rocka podczas festiwalu Jarocin 2015, a we wrześniu  ukazał się kolejny klip grupy do piosenki pt. „Bush”. Rok 2016 NMC otworzył prezentując nowy teledysk „Wódz”. W 2016 zespół zwyciężył Rock In Mińsk Festiwal.W  2017 grupa znalazła się wśród 27 finalistów eliminacji do festiwalu Przystanek Woodstock, grupa znalazła się też w szóstce najlepszych zespołów Festiwalu Supportów. W 2018r. NMC zaprezentowało w Internecie debiutancki materiał. Jedenaście, zaśpiewanych po Polsku piosenek własnego autorstwa z tekstami napisanymi głównie przez wokalistę Mikołaja Rękasa. Album zebrał sporo ciepłych recenzji. Rok 2018 upłynął pod znakiem koncertów. 15 lutego 2019 roku na rynku pojawiła się składanka „Będzie głośno” wydana przez radiową Czwórkę i Agencje Muzyczną Polskiego Radia, która zawiera piosenkę „Dziewczęta wampiry” NMC. Utwór ten został wybrany singlem promującym całe wydawnictwo. W czerwcu 2019 NMC zwyciężyli w konkursie dla młodych zespołów CudaWianki Gdynia i wystąpili na ogromnej scenie tej imprezy obok Mariki i Dub Fx.

Skład zespołu:
Mikołaj Rękas – wokal, gitara
Gabriel Rękas – perkusja,
Michał Nazimek– gitara
Piotr Gębala– bas, instrum. elektroniczne

Kilka pytań do zespołu Need More Clouds:

Jak zaczęła się wasza historia?

Trzon zespołu stanowią bracia – Mikołaj i Gabriel Rękas. Gramy ze sobą o dzieciństwa. Gdy mieliśmy po 12, 13 lat założyliśmy z przyjaciółmi Need More Clouds i gramy do dzisiaj.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Nazwa powstała spontanicznie, podczas burzy mózgów na próbie.

Wasze inspiracje muzyczne

Inspiruje nas wielu artystów od Arctic Monkeys, The Black Keys czy Kasabian, po rodzimych, piszących po polsku jak Fisz Emade Tworzywo, Taco Hemingway, Voo Voo, Organek. Teksty są dla nas bardzo ważne.

Jak sami definiujecie swoją muzykę

Gramy Indie Rocka.

Jakie macie plany na przyszłość?

W planach mamy wydawanie kolejnych piosenek i koncerty, koncerty.

Największe muzyczne marzenie?

Marzy nam się występ na PolandRock Festival 2020 i jeszcze kilku innych dużych imprezach.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Zapraszamy Was na koncert w Rzeszowie bo okazja jest rzadka, a okoliczności i towarzystwo innych zespołów zacne.

Więcej o zespole Need More Clouds znajdziecie na:

https://www.facebook.com/needmoreclouds/