Hiraeth to rzeszowski zespół muzyczny, który w obecnym składzie gra zaledwie od dwóch miesięcy. Muzyków wchodzących w skład zespołu można było wcześniej usłyszeć w zespołach m.in. One Million Bulgarians, Kyrah, From Afar, The Remedy For czy Hermetic Evolution. Założeniem Hiraeth było stworzenie przestrzeni, w której każdy z członków zespołu będzie mógł swobodnie wyrazić siebie, w której praca nad nowymi numerami będzie sprawiała przyjemność. Zespół nie określił z góry kierunku, w jakim pójdzie ich muzyka. Hiraeth gra rocka, bo takie są korzenie każdego z członków zespołu. Jak sami mówią, ta szuflada im odpowiada, czują się w niej dobrze, bo właśnie w niej mieszczą się emocje, melodie, teksty, subtelne dźwięki i mocniejsze uderzenia – to, co jest im w tej chwili potrzebne i co mogą zaproponować słuchaczom. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na pierwsze wydawnictwo, a koncert, który zagrają, będzie ich debiutem. 

Skład zespołu:
Wojtek Pyć
Kuba Skrzypiec
Piotrek Habrat
Piotrek Jaskółka
Grzesiek Strzępek

Kilka pytań do zespołu Hiraeth:

Jak zaczęła się wasza historia?

Nasza historia ciągle jeszcze się rozpoczyna. Od około dwóch miesięcy mamy pełen skład, w którym czujemy się dobrze i wzajemnie się uzupełniamy. Targają nami różne emocje i staramy się je przelać na naszą twórczość. Świetnie nam się pracuje, dopracowujemy materiał na pierwsze wydawnictwo. Koncert, który zagramy, będzie naszym debiutem. 

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Sama nazwa zespołu wynikła z pełnej wspomnień rozmowy z przyjacielem.

Wasze inspiracje muzyczne

Muzycznie kdy z nas pochodzi z nieco innej bajki. Inspiruje nas to, na czym się wychowaliśmy oraz to czego słuchamy na co dzień, czyli rock, różne odmiany metalu czy wszelkiego core, ale nie tylko.

Jak sami definiujecie swoją muzykę

Gramy rocka. Jesteśmy bardzo ciekawi, z czym będziemy kojarzeni, ale sami unikamy nakładania na siebie ram. Tu lepiej sprawdzają się zawsze głosy z zewnątrz. Z pewnością w tym, co robimy, da się usłyszeć muzykę, która nas ukształtowała. Łączymy klasyczne już dla niektórych motywy muzyczne ze współczesnym brzmieniem, jednak stale eksperymentujemy z formą i kompozycjami. Nikt jednak nie wie, w jaką stronę pójdziemy w przyszłości.

Jakie macie plany na przyszłość?

Chcemy robić razem muzykę, bo sprawia nam to niesamowitą frajdę. Chcemy podzielić się tym, co robimy z ludźmi. Planujemy niedługo zarejestrować materiał, który właściwie jest już gotowy i z którego byłby niezły krążek. 

Największe muzyczne marzenie?

Chcemy, żeby ludzie czuli naszą muzykę tak, jak my ją czujemy. Żeby jej słuchali, wymieniali się nią, bo bez nich nie ma muzyki i wszystko to, co robimy traci sens. 

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Jeśli chcecie być częścią naszej muzycznej podróży, częścią tego, co dla nas ważne, co dodaje nam sił, pozwala wyrazić siebie, oderwać się na moment od codzienności – dołączcie do nas!

Więcej o zespole Hiraeth znajdziecie na:

https://www.facebook.com/HiraethPoland/