before_rockowa_wydarzenie_2 (1)
Na 50 dni przed tegoroczną odsłoną Rockowej Nocy mamy dla was nie lada niespodziankę. Po 6 latach Jesus Chrysler Suicide wraca z nową płytą „Rexpublica Lunatica”, a numery z niej wybrzmią w Rzeszowskich Piwnicach już 8 lipca o 21:00. Czy może być lepsze miejsce na undegroundową muzykę? W kameralnej przestrzeni Piwnic czeka na Was ściana gitar i kilka niespodzianek dotyczących Rockowej Nocy 
Grupa JESUS CHRYSLER SUICIDE (JCS) powstała w 1991 roku z inicjatywy wokalisty, autora tekstów i kompozytora Tomasza „Szamota” Rzeszutka. Zespół zarejestrował 8 płyt, a wśród nich nagraną w 1995 roku, najbardziej uznaną przez fanów i media – „Schizovirus 0″, która w podsumowaniu miesięcznika „Tylko Rock”, znalazł się na liście stu najlepszych płyt lat 90 .
Ich najnowszy album „Rexpublica Lunatica” zawiera 11 bardzo różnorodnych, jednak wyjątkowo spójnie brzmiących kompozycji.
Płyta jest rozwinięciem stylu, który zespół zapoczątkował na swoich albumach takich jak „Schizovirus” czy „Rhesus Admirabilis”, w którym mieszają się ze sobą przeróżne odmiany alternatywnego rocka takie jak: industrial rock, punk, stoner, czy progressive rock.
Album został zmiksowany i zamasterowany przez Haldora Grunpetera, znanegpo ze współpracy z takimi zespołami jak: Behemoth, czy Me And That Man, a większość tekstów zawartych na płycie napisał Jacek Sadło.
Obecny skład zespołu:
Tomasz „SzamoT” Rzeszutek – wokal
Michał „Balon” Balogh – bębny
Marcin „Baran” Barański – bas
Robert „Pingwin” Grubman – gitara
Grzegorz „Yagas” Łagodziński – klawisze
Marcin „Cinek” Jasiewicz – gitara
Jerzy „Diabeł” Tomczyk – gitara
FACEBOOK
YOUTUBE