Zespół Antinomy powstał w 2013 roku w Rzeszowie i początkowo wykonywał covery w trzyosobowym składzie: Przemek Lewiński – gitara, Marcin Krzemiendak – gitara, Kacper Gawlik – perkusja. Po kilku tygodniach do składu dołączył Tomasz Duda obsługujący gitarę, a Marcin Krzemiendak przejął funkcję wokalisty. W takim składzie zespół rozpoczął komponowanie autorskiego materiału.

W związku z dużymi trudnościami ze znalezieniem basisty w Rzeszowie, muzycy skontaktowali się z dobrym znajomym Krzysztofem Pomykała, który od wiosny 2014 roku zajmuje to stanowisko. Do jesieni 2014 trwało szlifowanie materiału i przygotowania do pierwszych nagrań. Wtedy zostaje przyjęta nazwa Antinomy. W sierpniu zespół zarejestrował 2 utwory : Psycho oraz Question, które składają się na pierwszy materiał promocyjny. 6 września odbył się pierwszy w historii Antinomy koncert w pubie Graciarnia w Rzeszowie. 27 września 2014 roku zespół wziął udział w koncercie Rockowa Noc, gdzie otrzymał Nagrodę Publiczności.
Na początku 2015 roku zespół zakończył nagrywanie 5 utworów na demo zatytułowane „Against ourselves”.

Zespół Duży Ptak powstał w 2005 roku w Wadowicach. Obecny skład tej formacji przedstawia się następująco: Robert Załuski (śpiew), Szymon Musiał (gitara), Zygmunt Kolasa (gitara), Tomasz Daniec (perkusja), Grzegorz Pająk (bas). Muzycy z grupy Duży Ptak przyznają, że inspiracją dla nich jest szeroko pojęta muzyka z lat 60. i 70., a w szczególności stary dobry blues-rock.