Tarnowska grupa Wasabi powstała wiosną 2013 r. Stworzyli ją młodzi muzycy zafascynowani muzyką z pogranicza alternatywy, funky i rock. Od początku działalności zespół pracował nad swoim materiałem. Pierwszy efekt tej pracy, utwór pt: „Stopy w stronę nieba” grupa zaprezentowała podczas koncertu w ramach 22 finału WOŚP na Rynku w Tarnowie w styczniu 2014.  Równolegle do pracy twórczej Wasabi z powodzeniem koncertowali na lokalnych scenach, występowali tez jako jedyny polski artysta na wielkim, niemieckim Bochum Total Festival 2016. Supportowali: Lemon, Zakopower, Dawida Podsiadło, Kombi, Wilki, T.Love, Braci. Mają za sobą nie tylko sporo znakomicie przyjętych występów ale też kilka nagród. Grupa jest także półfinalistą 8 edycji popularnego telewizyjnego show „MUST BE THE MUSIC”Aktualnie zespół pracuje nad swoim materiałem cały czas koncertując.

Skład zespołu:
Agnieszka Kapustka – wokal
Michał Nazimek – gitara
Piotr Gębala – bas
Gabriel Rękas – perkusja

Kilka pytań do Wasabi:

Jak zaczęła się wasza historia?

Zaczynaliśmy grając na szkolnych imprezach w duecie Agnieszka Kapustka i Michał Nazimek. Gdy poznaliśmy się z Gabkiem Rękasem i Piotrkiem Gębalą powstało Wasabi. W takim składzie funkcjonujemy do dzisiaj.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Nazwę wymyśliliśmy na szybko, w busie, jadąc na pierwszy koncert do Dębicy

Wasze inspiracje muzyczne

Inspiruje nas wielu artystów, także polskich jak choćby Organek, Brodka, Krzysztof Zalewski, Nosowska.

Jak sami definiujecie swoją muzykę

Mówimy o sobie, że gramy rocka alternatywnego, ale nie jest łatwo zamknąć nas w jednej szufladce.

Jakie macie plany na przyszłość?

Nasze plany to po części spełniające się właśnie marzenia: za kilka dni wystąpimy na wielkim Olsztyn Green Festiwal, jesienią prawdopodobnie wydamy debiutancki album, zagramy jeszcze w tym roku na kilku istotnych festiwalach.

Największe muzyczne marzenie?

Marzenia? Grać długo i gromadzić pod sceną co raz większa publiczność.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Kochani Rzeszowiacy, przybywajcie na nasz koncert podczas Rockowej Nocy bo to nasz pierwszy raz w Waszym mieście i nie wiadomo kiedy będzie następny!

Więcej o zespole Wasabi znajdziecie na:

https://www.facebook.com/band.Wasabi/