Inclusion to podkrakowski zespół grający muzykę z gatunku Alternative Metal, pełen rytmicznych i melodycznych rozwiązań, posiadający na koncie trzy EPki: „Nieśmiertelny”, „Skybound” i ,,Tales of Deliverance”. Grupa dwukrotnie zwyciężyła krakowski okręg festiwalu międzynarodowego Emergenza i reprezentowała Kraków w krajowych finałach. Inclusion to piątka przyjaciół, których łączy ogromna pasja do muzyki i dobrej zabawy.

Skład zespołu:
Filip Przybylski – Vocal
Jakub Miłek – Lead Guitar
Maciej Chlebda – Rhythm Guitar/Backing Voc
Mikołaj Cierniak – Bass/Backing Voc
Damian Baster – Drums

Kilka pytań do zespołu Inclusion:

Jak zaczęła się wasza historia?

Jak wiele innych podobnych, gdzieś w garażu i z bardzo oględnym pomysłem na muzykę. Do 2014 roku istniał Huricane 96, który po dołączeniu Filipa Przybylskiego zmienił nazwę na Inclusion. Pierwsza EP zatytułowana „Nieśmiertelny”, wydana w składzie Jakub Miłek, Maciej Stawarz, Maciej Chlebda oraz Filip Przybylski była w całości w języku polskim. Zaczęło się wtedy poważniejsze granie, poważniejsze koncerty, bardziej dojrzałe aranżacje oraz koncepty muzyczne. Na EP pt. „Skybound” można było usłyszeć nowego członka zespołu – Damiana Bastra. Po odejściu Macieja Stawarza oraz dołączeniu Mikołaja Cierniaka powstało „Tales od Deliverance”, najnowsza EP w naszym repertuarze. Jedno jest pewne- od początku istnienia zespołu do chwili obecnej dwie rzeczy są niezmienne – energia i emocje, które możemy przekazać innym dzięki naszej muzyce.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Jak to często bywa w takich sytuacjach, pomysłów na nazwę było wiele. „Inclusion” wydała się być najbardziej akuratnym odbiciem naszego spojrzenia na tworzenie, granie oraz na muzykę jako taką. Właśnie to „włączenie” stało się swoistym symbolem naszej muzycznej ścieżki – każdy z nas ma coś innego do powiedzenia na temat muzyki, inne inspiracje, inne emocje do przekazania. To co staramy się osiągnąć to wyciągnąć z nas samych to co najgłębiej ukryte i nadać temu formę nagrań. Połączyć to wszystko razem. I może właśnie to sprawia, że każdy może tutaj odnaleźć coś dla siebie. Stąd też wzięła się nasza nazwa. I staramy się jej trzymać, traktując ją jako inspirację.

Wasze inspiracje muzyczne

Wszyscy wychowaliśmy się na muzyce z lat 70 i 80. Klasyczny rock, prog rock, hard rock oraz heavy metal. Oczywiście inspirujemy się również innymi gatunkami lecz zdecydowanie przeważa w nich muzyka gitarowa. Każdy z nas ma swoje ulubione zespoły, których pewnego rodzaju fuzję można usłyszeć w naszych utworach. AC/DC, Iron Maiden, Metallica, Pink Floyd oraz wczesne Genesis – te grupy sprawiły, że chwyciliśmy za instrumenty i zaczęliśmy hałasować. Mimo słyszalnego wpływu klasycznego rocka i metalu, w naszych kawałkach znajdują się także rozwiązania występujące w nowoczesnym metalu.

Jak sami definiujecie swoją muzykę

Naszą muzykę nazywamy alternatywnym metalem, ponieważ staramy się stosować niekonwencjonalne zabiegi rytmiczne oraz melodyczne i takie określenie jest bardzo obszerne. Nie chcemy być zaszufladkowani do konkretnego gatunku, który ma swoje ramy. Staramy się przelać nasze emocje na muzykę, zarówno te pozytywne jak i negatywne – tworząc soniczne krajobrazy i pozwalając słuchaczowi zanurzyć się w ich klimacie. Bardzo istotna jest również energia, która także cechuje naszą twórczość.

Jakie macie plany na przyszłość?

Planujemy pokazywać się nowej publiczności, brać udział w przeglądach muzycznych, pisać utwory oraz przede wszystkim bawić się najlepiej jak możemy. Szczególnym celem jest zarejestrowanie napisanego już materiału. Dzięki udziałowi w międzynarodowym konkursie Liheń będziemy mieli możliwość nagrywania go w studio w Czechach. Jesteśmy tym bardzo podekscytowani. W niedalekiej przyszłości pojawi się również teledysk nad którym aktualnie pracujemy.

Największe muzyczne marzenie?

Możemy wymienić dwa cele do których dążymy: nagranie pełnego albumu oraz wyruszenie w pełnoprawną trasę koncertową. Do pierwszego z nich potrzebujemy wydawcy – kogoś kto pomoże nam dotrzeć z naszą muzyką do szerszej grupy odbiorców. Mimo, że ciężko pracujemy sprawia nam to ogromną radość, dlatego będziemy dążyć do założonych celów.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

Koncert jest czymś niezwykłym, jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem, innym i wyjątkowym dla każdego. Dla nas to przede wszystkim energia którą dostajemy od ludzi pod sceną. A najbardziej cieszy to, że możemy tę energię zwrócić ze zwielokrotnioną siłą. Dajmy więc razem czadu, bo energii na pewno nam nie braknie!

Więcej o zespole Inclusion znajdziecie na:

https://www.facebook.com/inclusionofficial/