Mercurius jest tarnowskim zespołem tworzącym w klimacie rocka alternatywnego. Zespół w samym Tarnowie został wielokrotnie doceniony przez miejscową publiczność, co pokazują występy na ważnych dla Tarnowa wydarzeniach. Zespół dwukrotnie otrzymał nagrody na przeglądzie tarnowskich młodych talentów oraz dotarł do finałów na przeglądzie „Tarnów Polskiej Piosenki” w 2018 roku. Tarnowskie media również dostrzegły zespół, nie szczędząc pozytywnych słów na jego temat. Mercurius w listopadzie ubiegłego roku wydał swój debiutancki teledysk Vicious Circle, który został bardzo dobrze przyjęty przez fanów zespołu. Największym wyzwaniem tego roku będzie dla Mercuriusa wydanie płyty. Zespół planuje, aby debiutancki krążek ukazał się do końca tego roku, dlatego mocno skupia się nad pracami w studio.

Skład zespołu:
Mateusz Mazanek – wokal
Jakub Piotrowski – perkusja
Patryk Pogan – gitara basowa
Mateusz Kuchyt – gitara
Adrian Kuchyt – gitara

Kilka pytań do zespołu Mercurius:

Jak zaczęła się wasza historia?

Wszystko zaczęło się od Mateusza i Adriana Kuchyt, czyli naszych gitarzystów, którzy chcieli rozwijać swoje umiejętności. Bracia napisali kilka ogłoszeń na portalach społecznościowych, zgłosiły się osoby chętne na ten projekt i tak rozpoczęła się nasza droga.

Skąd wzięła się nazwa zespołu?

Nazwa zespołu powstała po tak zwanej „burzy mózgów”. Było kilka pomysłów, ale wygrała nazwa Mercurius.

Wasze inspiracje muzyczne

W zespole jest nas pięciu i każdy z nas jest inny, dlatego czerpiemy inspiracje z bardzo wielu zespołów, dzięki czemu wybieramy spośród różnych motywów. Niejednokrotnie słyszeliśmy po koncertach, że w naszej muzyce słychać inspiracje zespołami, takimi jak Katatonia, bądź Tool.

Jak sami definiujecie swoją muzykę

Naszą muzykę można najprościej określić jako połączenie rocka i metalu. Łączy ona jednak także  inne podgatunki, takie jak: art rock, post rock oraz rock alternatywny.

Jakie macie plany na przyszłość?

Do końca roku chcemy nagrać drugi teledysk, a na początku 2020 wydać debiutancki album.

Największe muzyczne marzenie?

Wydaje nam się, że chcemy tego, czego każdy, kto kocha tworzyć muzykę i chce ją pokazać jak najszerszemu gronu. Marzymy o zagraniu na największych festiwalach w Polsce i zagranicą, a także gromadzeniu pod sceną oddanych fanów.

Jakimi słowami zaprosilibyście swoich fanów na koncert?

To nasz pierwszy koncert w Rzeszowie. Przyjdźcie pod scenę, a na pewno nie pożałujecie!

Więcej o zespole Mercurius znajdziecie na:

https://www.facebook.com/mercuriusofficialband/

https://www.instagram.com/mercuriusofficial